• 1 z 3
 

Yawara s křesadlem "FIRE KUBOTAN" zelený

5 hodnocení
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 349 Kč
Ušetříte 150 Kč (–43 %)
199 Kč
164 Kč bez DPH
Kategorie Survival/Outdoor vybavení
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Yawara neboli kubotan je sebeobranný prostředek, sloužící k úderům a tlakům na citlivé body na lidském těle. Pro zpevnění zatnuté pěsti při obraně stačí yawaru pevně sevřít. Úder tak bude dynamičtější díky zpevněné ruce a větší hmotnosti.

"FIRE KUBOTAN" zelený má kromě klasické funkce yawary také další využití. Uvnitř aluminiového těla se nachází magnéziové (hořčíkové) křesadlo, známé spíše pod anglickým názvem fire steel. Křesadlo má jediný účel a to rozdělat oheň za jakýchkoliv podmínek!

Výhody křesadla oproti zapalovači či zápalkám jsou:

- voděodolnost
- spolehlivost
- životnost
- nenáchylnost k poškození či rozbití

Použití křesadla je jednoduché. Nejprve je potřeba připravit si materiál, který budeme podpalovat. Například suchou trávu či chomáče chmíří lučních travin. Pokud takovýto materiál nenalezneme, můžeme využít chomáček vaty, který se nachází pod orientačním kompasem "FIRE KUBOTANU" Najdeme si závětrné místo, přiloženou šktací škrabkou přitlačíme na těleso křesadla a prudkým pohybem přejedeme škrtací škrabkou po tyči křesadla. Škrtací škrabka se nachází na opačné straně, než je uschována vata, tedy pod kovovým očkem pro klíče. Výsledek bude jiskra, kterou zažehneme materiál k podpálení.

"FIRE KUBOTAN" zelený lze díky kovovému očku nosit na klíčích. Součástí kubotanu je orientační kompas, menší množství vaty, hořčíkové křesadlo, škrtací škrabka a dárková krabička.

Yawara "FIRE KUBOTAN" zelený je vhodné do všech survival vybavení či KPZ.

Při rozdělávání ohně je třeba dodržovat platné zákony!

 

Podobné produkty

Druh křesadlo
Hmotnost 23 g
Délka 11 cm
Průměr 10 mm
Materiál hořčík, hliníková slitina, ocel, plat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.