• 1 z 7
 

Honosné samurajské tanto "FOR HONOR" II. jakost

2 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 5 999 Kč
Ušetříte 4 000 Kč (–67 %)
1 999 Kč
1 652 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
 
II. Jakost - na zlatém zdobení se nachází oděrky a lehčí nedokonalosti. Na funkci nemá vliv. Viz obrázek 2 a 3. 

Honosné samurajské tanto "FOR HONOR"

" Čest je někdy důležitější než život. "

Čest, slovo, které pro dávné válečníky a feudální pány mělo význam života a cenu větší než zlato. V dobách starého Japonska byla Vaše čest něco jako vizitka, díky které jste mohli dokázat, co vše jste v životě udělali, nebo naopak nezvládli. Mnozí lidé na ni brali ohled více než na bohatství či moc dané osoby. Když byl člověk čestný, mohl se dočkat uznání lidu, ale i leckterého lorda či hodnostáře. Čest byla v dobách feudálního Japonska opravdu nesmírně důležitou vlastností, ať už šlo o válečníka samuraje, či obyčejného rolníka.

Pokud jste byli čestní a pokorní, mohl se Váš život změnit během chvíle k lepšímu. Samozřejmě tak tomu bylo i v opačném případě. Pokud bylo známo, že jste nečestný ba třeba dokonce i podvodník, neměli jste šanci nikde.

Tento kousek je opravdu honosný, neboť disponuje skutečně luxusním zpracováním. Čepel je vyrobena z kvalitní oceli, tsuba chybí, avšak i takové kousky v Japonsku byly. Rukojeť je poté vyrobena z kvalitního a nádherně stylizovaného dřeva se zlatým zakončením s motivy Japonska. Pochva k tantu je vyrobena ze stejného materiálu a v podobném stylu jako rukojeť. Je to vskutku luxusní podívaná, která může doplnit Vaši sbírku. Je možné s ní i sekat, ale nedoporučujeme žádný druh kontaktního boje. I přesto může být použita jako rekvizita pro kostým či divadelní představení.

Podobné produkty

Druh funkční tanto
Hmotnost celková 667 g
Hmotnost meče 475 g
Délka celková 51,6 cm
Délka rukojeti 16 cm
Délka čepele 29,8 cm
Materiál 1045 karbonová ocel, růžové dřevo, mosaz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: