• 1 z 5
 

Masivní čínská šavle "ZHANMADAO" s dlouhou rukojetí

2 hodnocení
 

Kousek Čínské kultury, která Vás chytne za srdce a nepustí. Meč který se užíval proti jízdě je ideální nástroj pro trénink budoucích šermířů, jenž se dá využít ke kontaktnímu šermu! Jednoduchý však cool design. Kombinace oceli a dřeva. Lehký meč s dlouhou a pohodlnou rukojetí, se kterým se budete cítit jako opravdový mistr šermířského umění.   

Dostupnost Skladem
Běžná cena 6 999 Kč
Ušetříte 3 000 Kč (–43 %)
3 999 Kč
3 305 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Masivní ČÍNSKÁ ŠAVLE "ZHANMADAO" s dlouhou rukojetí

Šavle "ZHANMADAO" sloužila v Čínském válečnictví převážně mezi lety 1129 a 1141. Byla vynalezena za dynastie Han 206 př.N.L - 220 n.L. Jedná se o dlouhou, jednosečnou šavli, jenž byla obouruč užívána hlavně proti jízdě. Neboť její primární funkcí, byl přetnou koni nohy a tak vyřadit jezdce. Díky delší rukojeti, se s mečem pohodlně manipuluje, šermíři a fanoušci velkých mečů si rozhodně přijdou na své. :) 

Fanouškové Čínského bojového umění si přijdou na své. Na skladě Chladných zbraní se konečně objevil meč, který je kvalitním kouskem a dá se využít na KONTAKTNÍ ŠERM! Jednoduchý design, který Vás však okouzlí, protože i přes svou jednoduchost se jedná o krásný kousek, který se bude krásně vyjímat i na výstavě. Díky delší rukojeti se s mečem krásně manipuluje. Na meči nenajdete ani malý kousek plastu. 

Rukojeť o délce 43,9 cm, pohodlně sedne do ruky. Je zhotovena z pevného kusu dřeva zakončena mosaznou hlavicí. Z druhé strany se nachází tsuba, zhotovena též z mosazi. Její design je prostý, ovšem to celé nahrazuje svou funkčností. Tsuba je pevná a odolná, tudíž se nemusíte bát, Vaše ruce jsou v bezpečí. :) 

Čepel meče je vyrobena z pevného kusu nerezové oceli. Délka čepele je 72,4 cm. Klasicky se jedná o jednosečnou čepel, jak to u katan bývá zvykem. Ostří čepele však není ostřené, nýbrž tupé. Jedná se o meč zhotovený pro trénink jak seků do vzduchu tak na kontaktní šerm. Ovšem na sekání předmětů se opravdu nehodí.
Součástí meče je též pevná dřevěná pochva, na které též nalezneme mosazné prvky.   

Podobné produkty

Druh funkční katana
Hmotnost 1643 g
Délka 121 cm
Délka meče 118 cm
Délka rukojeti 43,9 cm
Délka čepele 72,4 cm
Materiál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: