• 1 z 13
 

Katana "FLOWERS OF SAKURA" s dřevěným boxem II. jakost

5 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 50 000 Kč
Ušetříte 27 001 Kč (–54 %)
22 999 Kč
19 007 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
 
Pochva má na konci odřené a matné lakování. Místy nalezneme drobné škrábance. Box ke kataně je lehce otlučený. Viz. foto 2,3 a 4. 

Katana "FLOWERS OF SAKURA" s dřevěným boxem

" Japonská sakura reprezentuje křehkost a krásu života "

Japonská třešeň, také známa pod názvem Sakura je opravdu skvostný a nádherný strom, který je v Japonsku jedním z těch nejznámějších a nejslavnějších. Říká se, že lístky známé jemně růžové barvy, jež ze stromu opadávají, přináší štěstí, ať už v životě, tak i v lásce. Jsou lidé, kteří těmto povídačkám nevěří, ale většina obyvatel země vycházejícího slunce tomuto kouzelnému stromu věří celým svým srdcem.

Katana je také součástí bohaté japonské historie, ti největší válečníci, ale i prostý lid používali tuto zbraň k sebeobraně i k vykonání vůle jejich feudálních pánů. Vlastnit takto skvostnou zbraň bylo znamením, že jste v životě něčeho dosáhli. Nejmocnější samurajové se mohli pyšnit překrásně zdobenými meči z té nejlepší oceli neuvěřitelné kvality, což mnohdy záleželo na zručnosti toho, jenž katanu vytvořil. 

Katana je opravdu překrásně zpracována a dodaná v luxusně ozdobném dřevěném boxu z kvalitního dřeva. Čepel katany je z velmi kvalitní oceli, avšak nehodí se na kontaktní šerm, spíše jen na ozdobu či k dobovému kostýmu. Dále se může tento kousek pyšnit tradičním opletem černé barvy a tsuba meče je obohacena motivem japonského jeřába. K tomu samozřejmě patří i ozdobný háv na katanu, stojan a sada na údržbu, aby mohla Vaše katana být stále krásná a skvostná jako onen legendární a překrásný strom.

Podobné produkty

Druh katany
Hmotnost celková 1390 g
Hmotnost meče 1143 g
Délka celková cca 106 cm
Délka rukojeti 28,4 cm
Délka čepele 70 cm
Materiál Překládaná jílem temperovaná ocel, mosaz (tsuba), dřevo
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Jen kosmetické 22.1.2023 11:03
Pardon mohu se zeptat zda jde pouze o kosmetické vady k nebo je meč horší na sekání
Odpovědět