HQ! Efekt lupa
  • 1 z 13
 

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem

10 hodnocení
 

Nádherná zbraň vyrobena z kvalitní oceli 1095. Ostřené, vhodné na sekání. Vše baleno v dřevěném boxu. Součástí balení je dřevěný stojánek a sada na údržbu.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 19 999 Kč
Ušetříte 7 000 Kč (–35 %)
12 999 Kč
10 743 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
Záruka 2 roky
 

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem

" Rychlost, preciznost a detail, to byly hlavní přednosti ninjů. "

Každý správný ninja či samuraj musel mít svou věrnou zbraň, pro mnohé to byla katana a wakizashi, avšak někteří si zvolili tanto, připomínající katanu, avšak s o dost kratší čepelí. Tuto krátkou zbraň užívali válečníci, ale také prostý lid jako obranou zbraň. Ženy, jež sloužily pod jedním z feudálních pánů, ji používaly při konání Seppuku, což byla rituální sebevražda, kterou mohl pán válečníkovi či válečnici přikázat.

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem je vskutku krásným příkladem tohoto malého meče. Čepel s přibližnou délkou 30 cm byla krátká, avšak smrtící. Tvořena z kvalitního železa a kalena s jílovou úpravou, byla schopná snadno projít leckterým materiálem. Tsuba je zbarvena do černa a ozdobená několika výřezy. Rukojeť je zpracována tradičně s černým opletením a je vyrobena z kvalitního dřeva. Stejně tak červeně zbarvená pochva, která na tanto padne jako ulitá. Součástí sady je i set na údržbu zbraně a také ozdobný červený háv, do kterého můžete tanto uložit. V neposlední řadě je zde i stojánek elegantní černé barvy, který celé kolekci dodává ještě větší věrohodnost. To vše je zabaleno v překrásném dřevěném boxu.

Tak neváhejte a rozšiřte svou sbírku již dnes! Tanto je plně funkční, je tedy určeno k mírnému sekání, avšak plný kontakt s tvrdým materiálem či jinou zbraní se nedoporučuje. Dále může být užito jako replika při divadelní hře či jiném vystoupení.

 

Podobné produkty

Druh funkční tanto
Hmotnost celková 2124 g
Hmotnost meče 850 g
Délka celková 59,5 cm
Délka rukojeti 21,2 cm
Délka čepele 30,5 cm
Materiál ocel 1095 tvrzený jíl, železo, dřevo, rejnočí kůže.
Rozměr boxu 61,7 x 15,6 cm
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora 5.8.2021 16:52
Není tohle spíš wakizaši než tanto?
Odpovědět