• 1 z 14
 

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem - II. jakost

Neohodnoceno
 

Nádherná zbraň vyrobena z kvalitní oceli 1095. Ostřené, vhodné na sekání. Vše baleno v dřevěném boxu. Součástí balení je dřevěný stojánek a sada na údržbu.  

Dostupnost Skladem
Běžná cena 19 999 Kč
Ušetříte 10 000 Kč (–50 %)
9 999 Kč
8 264 Kč bez DPH
   
Kategorie Samurajské meče
 
Samotné tanto je v naprostém pořádku. Vadu najdeme na stojánku, neboť se jedná o focený kus, stojánek musel být sestaven a při jeho rozebrání zůstaly na povrchu drobné odřeniny, viz. foto 2.

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem

" Rychlost, preciznost a detail, to byly hlavní přednosti ninjů. "

Každý správný ninja či samuraj musel mít svou věrnou zbraň, pro mnohé to byla katana a wakizashi, avšak někteří si zvolili tanto, připomínající katanu, avšak s o dost kratší čepelí. Tuto krátkou zbraň užívali válečníci, ale také prostý lid jako obranou zbraň. Ženy, jež sloužily pod jedním z feudálních pánů, ji používaly při konání Seppuku, což byla rituální sebevražda, kterou mohl pán válečníkovi či válečnici přikázat.

Červené samurajské tanto "KUNIMITSU" s dřevěným boxem je vskutku krásným příkladem tohoto malého meče. Čepel s přibližnou délkou 30 cm byla krátká, avšak smrtící. Tvořena z kvalitního železa a kalena s jílovou úpravou, byla schopná snadno projít leckterým materiálem. Tsuba je zbarvena do černa a ozdobená několika výřezy. Rukojeť je zpracována tradičně s černým opletením a je vyrobena z kvalitního dřeva. Stejně tak červeně zbarvená pochva, která na tanto padne jako ulitá. Součástí sady je i set na údržbu zbraně a také ozdobný červený háv, do kterého můžete tanto uložit. V neposlední řadě je zde i stojánek elegantní černé barvy, který celé kolekci dodává ještě větší věrohodnost. To vše je zabaleno v překrásném dřevěném boxu.

Tak neváhejte a rozšiřte svou sbírku již dnes! Tanto je plně funkční, je tedy určeno k mírnému sekání, avšak plný kontakt s tvrdým materiálem či jinou zbraní se nedoporučuje. Dále může být užito jako replika při divadelní hře či jiném vystoupení.

 

Podobné produkty

Druh funkční tanto
Hmotnost celková 2124 g
Hmotnost meče 850 g
Délka celková 59,5 cm
Délka rukojeti 21,2 cm
Délka čepele 30,5 cm
Materiál ocel 1095 tvrzený jíl, železo, dřevo, rejnočí kůže.
Rozměr boxu 61,7 x 15,6 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: