• 1 z 6
 

Gotický dřevěný meč "LITTLE DUNADAN" - II. Jakost

13 hodnocení
 

Meč vyrobený ze dřeva, jenž může být ideálním dárkem pro Vaši ratolest. Lehký, kousek, který může být i ideálním doplňkem na párty či na larp. 

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 999 Kč
Ušetříte 500 Kč (–50 %)
499 Kč
412 Kč bez DPH
Kategorie Měkčené LARP zbraně
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

2. Jakost je z důvodu drobných nedokonalostí, vyklání či odřenin produktu. 

Gotický dřevěný meč "LITTLE DUNADAN"

" Vždy se dá najít kousek naděje "

Dunadáni jeden z původních lidských národů, které kdy chodili po světě Ardy. Žili v kraji na západě zvaném Númenor, jenž jim byl darován všemocnými Valar, kteří také prodloužili pomoci svých božských sil jejich život. Na začátku věků se jim také říkalo Númenorijci, pojmenováni po zemi kde žili.

Pod vedením slavného Elronda, kterého můžeme znát z filmové série Pána Prstenů, či z Hobita rod prosperoval a vše se dařilo a bylo v míru.

Ten, ale bohužel neměl dlouhého trvání, neboť se Dunadáni stávali časem stále arogantnějšími a začali se vydávat za bohy Středozemě. Jejich chování mělo za následek, že jejich dlouhověkost se s jejich vzrůstající chamtivosti zkracovala. Původní lidé Západu žili i přes 400 let, avšak nyní, už jen sotva 100 let. K jejich smůle nezpůsobila zánik Númenoru jejich chamtivost, ale samotný Sauron později známý, jako Temný pán a stvořitel prstenu moci. Ten sice byl poražen a zajat, ale to jen proto, aby mohl celou zemi ovládnout. Kompletní zánik nastal, kdy stvořitel dětí Eru Ilúvatar ze zlosti k Dúnadánům potopil celý Númenor a sním i jeho obyvatele. 
 
Z celého slavného rodu zbyla jen hrstka, která později založila království Gondor a Arnor ve kterých se usídlili na území Středozemě. Poté se připojili společně s elfy do několika významných bitev, avšak bitva na Mohylových vrších se jim stala osudnou. 

Dnes už žije jen pár potulných Dúnadánů, kteří si začali říkat "Hraničáři". Posledním známým potomkem tohoto starého rodu je Arathornův syn Aragorn.


Představujeme Vám meč, který  je vyroben z kvalitního kusu dřeva a je velmi kvalitně zpracován. Rukojeť je v černém provedení s dřevěným kroužkem uprostřed, čepel meče zbarvena do tmavě hnědé, aby celému meči přidala na kráse a kontrastu. Tento meč by neměl chybět v žádném pokoji fanouška světa mistra Tolkiena. Také se dá užít jako doplněk k cosplayi, nebo na divadelní scénu.

 

 

Podobné produkty

Druh Dřevěný meč
Hmotnost 469 g
Délka meče 110,5 cm
Délka čepele 85,5 cm
Materiál dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: