Proč neposkytujeme platby platební kartou online :-/

Nejprve bychom rádi upozornili, že vnímáme platby kartou na internetu jako pohodlný a efektivní způsob platby pro naše zákazníky. Bohužel je neposkytujeme. Dovolte nám osvětlit důvody, proč tento způsob platby neposkytujeme.

Hodně jsme bojovali za tuto pohodlnou platební metodu u obchodníků, kteří tyto služby prodávají firmám, jako jsme třeba my. K těmto obchodníkům, se kterými jsme jednali, se řadí banky, společnosti PayU, Gopay, Global Payments, a další.

Jelikož firmy, které vydávají karty jako je Visa, Mastercard a další, jsou celosvětově obrovské korporace, které rozhodují o podmínkách na trhu platebních karet. Bohužel z toho vyplývá, že mají obrovskou vyjednávací sílu a mohou celosvětovému trhu diktovat své podmínky, prostřednictvím obchodníkům (viz výše).

Jedna z jejich podmínek je, že nechtějí spolupracovat se společnostmi, které prodávají zbraně. Chápeme, že to dělají celosvětově z bezpečnostních důvodů a jako ochranu proti nelegální činnosti. Nicméně jsou velice nekompromisní a tyto podmínky jsou tak přísně, že se vztahují i na náš eshop a nehodlají nás ani vyslechnout.

Vždy jsme prodávali zbraně pouze kvůli sportovním účelům, outdoorovému využití na chatě, v přírodě, k vzdělávání o různých kulturách, jako dekorační předměty apod. Naše parta se vnímá jako pacifisté. Nikdy jsme nechtěli prodávat zbraně jako nástroj k ubližování lidí, ba naopak.

Z celkového sortimentu, který dnes prodáváme, je jen zlomek zbraní, které jsou plně funkční a mohli by potenciálně někomu ubližovat, od čeho se jednoznačně distancujeme a nechceme, aby byly takto využívány. Obrovskou část sortimentu, který máme, se řadí ke zbraním na tréninkové využití u různých bojových umění a sportů např.: karate, tai chi, kung fu, wushu, různá samurajská bojová umění, ninjutsu, lightsaber fencing apod.  K velké části sortimentu, který prodáváme patří repliky mečů, nožů, štítů, helem, světelných mečů apod. z různých filmů, her, seriálů, které jsou vhodné na Cosplay, na LARP, či jako dekorace.

Sice jsme v ČR největší eshop s touto tematikou a na Slovensku dominantním hráčem, tak pořád pro vydavatele karet jsme tak malou firmičkou, že nejsou ochotni se s námi ani bavit o výjimce.

Věřte nám, že nás mrzí, že platby kartou neposkytujeme. protože vnímáme platby kartou na internetu jako pohodlný a efektivní způsob platby pro naše zákazníky, protože vždy chceme být pro naše zákazníky v tomto sortimentu číslo 1 a poskytovat Vám maximum, co můžeme, včetně různých způsobů platby.

Chceme každého zákazníka vyzvat. Pokud kdokoliv z Vás ví o nějaké společnosti, která by byla ochotná s námi spolupracovat na bázi integrace platební brány, která není tak zprofanovaná, pochopí naši situaci, ve které jsme, tj. že my nejsme ti zlí, ale naopak. Dejte nám vědět, prosím na náš email: info@chladnezbrane.eu Rádi kohokoliv odměníme za každou hodnotnou radu ,,chladným dárečkem."