Individuální výuka

Fascinovaly vás odjakživa zbraně, ale netroufli jste si s nimi zacházet bez odborného vedení? Chcete se ujistit, že své miláčky budete od začátku používat správně, vražedně účinně a taky se o ně budete umět náležitě starat? Nebo si jen přejete vypilovat vaší ucházející, nikoli však bezchybnou techniku? To všechno a mnohem víc nabídne naše individuální výuka, kde se vaše sny o dokonalosti můžou stát skutečností. U nás se můžete stát ninjou, samurajem, Vikingem i čínským shaolinským mnichem!

Nově budeme v rámci naší Sokolovny provozovat individuální výuku velkého množství disciplín, ke kterým distribuujeme zbraně a pomůcky! Nabídka našich unikátních a nevšedních "studijních oborů" bude opravdu široká! Jedná se mimo jiné o vrhání nožů, seker i vrhacích ninja hvězdic (shurikenů), střílení z foukaček, střelba z luků i kuší, umění zacházení se samurajskou katanou a všeho s ní spojené, boj s legendární zbraní nunchaku a v neposlední řadě také zacházení s tradičními Kung-fu zbraněmi, jakými jsou například čínský bič nebo meč. To vše pod vedením zkušených odborníků, kteří dohlédnou na to, aby nikdo nepřišel k úhoně a vše si náležitě užil :-)

Podrobný přehled výukových disciplín:

  • Vrhání nožůPopulární a vražedně účinná dovednost, známá po celém světě! Vrhání nožů bylo v různých variantách součástí mnoha kultur a národů. Vrhacích nožů existuje spoustu, od opravdu malých drobků až po obří nože, které připomínají spíše meče. Tato činnost možná vypadá náročně, zjistíte však, že se správným vybavením a ochotným lektorem to půjde skoro samo :-). Ať už jste úplný začátečník či pokročilý vrhač, u nás se při výuce nebudete nudit a při troše nadání uvidíte pokroky celkem rychle. 
  • Vrhání seker chcete se naučit vrhat sekerou jako hrdinové známého seriálu Vikingové a stát se druhým Ragnarem Lothbrokem? Nic není nemožné! Sekera je jednou z nejnebezpečnějších vrhací zbraní vůbec, především díky své váze, která dokáže napáchat opravdu velké škody. Účinky hodu sekerou bývají zdrcující. Pokud vás tato dovednost vždycky zajímala, ale báli jste se jít do toho sami, nyní si vše můžete osvojit pod odborným vedením a k tomu se příjemně odreagovat i pobavit.
  • Vrhání hvězdic (Shurikenů) Už dlouho toužíte ovládnout tajné umění ninjů, stínových válečníků a nájemných vrahů feudálního Japonska? Jednou z dovedností, která jim u nepřátel budovala strach a úctu jako máloco, bylo bezpochyby vrhání hvězdic. Tito malí, nezvykle zákeřní poslové smrti se dají snadno uschovat téměř kamkoliv - do boty, do kapsy, do rukávu.... Správný ninja je dokázal použít k usmrcení protivníka nebo k odlákání pozornosti, aby jej později snáze zlikvidoval. Shurikeny právem vzbuzovaly v samurajích děs a hrůzu po staletí! Vrhání hvězdic je přitom snazší, než vypadá, a jedná se o velmi příjemnou činnost, která vám zlepší náladu.
  • Střelba z foukačkyFoukačka je další z repertoáru ninjovských zbraní, se kterou si lze užít spoustu zábavy! Ninjové je používali k ochromení či zabití oběti, díky napuštění hrotu šipky nebezpečným jedem. To sice moc zábavně nezní (alespoň ne pro oběť), u nás je výuka však koncipována tak, aby se u ní žádný účastník nezranil, a přesto si osvojil techniku efektivního střílení šipek. Uvidíte, že si práci s foukačkou oblíbíte a stane se nedílnou součástí vaší bojové výbavy!
  • Střelba z luku Tato stovky let stará, přesto stále oblíbená disciplína už nemusí zůstat výsadou jen Robina Hooda, Katniss Everdeen nebo hrdinů seriálu Arrow! I vy se můžete stát lukostřelcem a naučit se sázet do terče jeden šíp za druhým s omračující lehkostí a přesností. Naučíme vás všechno, od správného držení luku přes techniku nátahu až po samotné vypuštění šípu. Zjistíte, že se jedná o nezvykle zábavný a naplňující způsob trávení volného času :)
  • Střelba z kuše Další oblíbenou střelnou zbraní je samostříl neboli kuše. Ty se oproti lukům vyznačují větší průrazností a delším doletem šípu. Jejich jedinou nevýhodou je zpravidla delší doba nátahu. Existují drobné pistolové kuše se silou nátahu pouhých 50 liber, ale také 200 libroví zabijáci, jejichž šíp projde několika vrstvami dřeva i tlustou hliníkovou židlí (vyzkoušeno!! :)) Jedná se o skutečně respekt-budící loveckou zbrań, se kterou vám však pod odborným vedením nic nehrozí a kterou se můžete naučit rychle a pohodlně ovládat vy i vaše rodina.
  • The Way of Samurai nabízíme vám jedinečnou možnost stát se samurajem se vším všudy! U nás se můžete vyškolit ve všech aspektech života samurajského válečníka, a to v oblasti boje i běžného života. Naučíte se zacházet s katanou, správně o ni pečovat včetně broušení, osvojíte si techniku testování ostrosti čepele Tameshigiri, samurajské zvyky, etiketu a každodenní život bojovníka, umění čajového obřadu a další. 
  • Nunchaku Další populární japonskou zbraní z naší početné sbírky je zbraň Nunchaku. Údajně vznikla z nástroje podobného cepu a umění s ní si osvojili obyvatelé Okinawy, když jim bylo vládou zakázáno nošení zbraní. Časem toto umění vypilovali do dokonalosti a dnes je to oblíbená zbraň, užívaná v bojových uměních. I vy se můžete naučit zacházet s touto "cool" záležitostí, použít ji k obraně a hlavně se u toho skvěle pobavit.
  • Čínské Kung-fu zbraněJako trumfové eso nakonec nabízíme výuku boje s tradičními čínskými zbraněmi mistrů ze slavného kláštera Shaolin! Budete si moct vybrat mezi legendárními Kung-fu kousky, jako je například čínský bič, tradiční rovný meč a další. To všechno se naučíte ovládat pod odborným vedením, které vám vše ochotně vysvětlí a vyškolí z vás obávané čínské bojovníky! :-) Zjistíte, že trénink s čínskými chladnými zbraněmi může být zábava, o které se vám ani nesnilo!

Neváhejte, přihlaste se k nám do lekcí individuální výuky a staňte se akčním hrdinou nebo obáváným bojovníkem!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.