Tip
  • 1 z 4
 

Bojové vidlice "SAI" pár

13 hodnocení
 
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 1 499 Kč
Ušetříte 200 Kč (–13 %)
1 299 Kč
1 074 Kč bez DPH
Kód produktu 67
Kategorie Chladné zbraně
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Opravdu jedinečné zpracování legendární asijské zbraně, která ještě nabrala na popularitě v seriálu "Želvy Ninja"!;-)
Tato položka obsahuje hned 2 ks bojových vidlic Sai za zvýhodněnou cenu, jelikož jejich nejsilnější efekt je právě při použití dvou kusů (v každé ruce).
Krásně zpracované, pouze z tvrdé a těžké oceli - můžete tedy tyto vidlice použít i pro kontaktní, avšak bezpečný (tj. bez ostrých mečů) trénink - TESTOVÁNO!

Trénink s vidlicemi Sai si zamilujete!
Výukou této slavné zbraně se zabývá umění Sai jutsu. Pokud Vás zajímá více o zacházení se Sai, mrkněte na krátké české video od mistra Gergona:

 

Více triků, sestav a praxe Vám ukáže tento bojovník Silatu, který názorně demonstruje sílu, jednoduchost a skryté možnosti této legendární zbraně:  

Sai jsou vyrobeny jako vidlice popřípadě jako trojzubec. Občas bývají mylně nazívány trojzubcem, což je však nesprávně.

Středový hrot je zhruba třikrát až čtyřikrát dlouhý než-li dva krajní. Historické sai bývají dlouhé 42 - 50 cm, nejlépe o kousek delší než předloktí. Design bývá černěný či pochromovaný. Rukojeť mívá kruhový či osmiúhelníkový profil. Během historie se bojové vidlice Sai vyvinuli do mnoha podob a tvarů.

Jednotlivé části Sai mají následující pojmenování: Saki (špička); Monouchi (tělo) – dlouhý bodec; Moto (centrum) – kříž mezi tělem a rukojetí; Yoku (křídlo) – postranní bodce; Tsume (špička křídla); Tsuka (rukojeť); Tsuka-Gashira (hlavice).
Vidlice Sai se často používají jako párová zbraň k vykrývání útoku, úderu, bodání, ale též hákování i odzbrojení. Pokud útočník (např. samuraj) útočí svou katanou, je možné pomocí sai úder vykrýt, meč zachytit a úderem druhou rukou a druhou vidlicí čepel meče zlomit.

Vidlice Sai je možné také vrhnout na protivníka. Často při útoku bylo možné jednu po útočníkovi hodit a poté vytáhnout další jednu či dvě skryté a dále bojovat se dvěma.  
Vidlice Sai nejsou jen kusem historie, jsou také nádherný dekorativné prvek do každého interiéru. Skřížené Sai na zdi působí svou nevšedností a duchem starého Japonska na každého Evropana...

Druh
Hmotnost 700 g (1 kus)
Délka 46 cm
Materiál nerezová ocel, kožená omotávka
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
E Avatar autora Paráda 11.8.2017 12:58
Opět hodnotím po roce používání - je to masivní kus "železa" pracant a držák. Dělám s něma doslova psí kusy, Kvěle se zafixuje v držákách, vzhledem k rozměrům a hmotnosti lze mít na těle a dělat akrobacii. Vedlejší tyčky jsou na mě moc blízko ke středovému bodlu, ale tj prostě daný rukou. Takže doporučuju všem nadšencům. Fakt to vydrží velmi zlé zacházení.
Odpovědět
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.