Tip
  • 1 z 4
 

Bojové vidlice "SAI" 1 kus

4 hodnocení
 
Dostupnost Na dotaz
599 Kč
495 Kč bez DPH
Kód produktu 101
Kategorie Chladné zbraně
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Opravdu jedinečné zpracování legendární asijské zbraně, která ještě nabrala na popularitě v seriálu "Želvy Ninja"!;-)

Krásně zpracované, pouze z tvrdé a těžké oceli - můžete tedy tyto vidlice použít i pro kontaktní, avšak bezpečný (tj. bez ostrých mečů) trénink - TESTOVÁNO!

Trénink s vidlicemi Sai si zamilujete!
Výukou této slavné zbraně se zabývá umění Sai jutsu. Pokud Vás zajímá více o zacházení se Sai, mrkněte na krátké české video od mistra Gergona:

 

Více triků, sestav a praxe Vám ukáže tento bojovník Silatu, který názorně demonstruje sílu, jednoduchost a skryté možnosti této legendární zbraně:  

Sai jsou vyrobeny jako vidlice popřípadě jako trojzubec. Občas bývají mylně nazívány trojzubcem, což je však nesprávně.

Středový hrot je zhruba třikrát až čtyřikrát dlouhý než-li dva krajní. Historické sai bývají dlouhé 42 - 50 cm, nejlépe o kousek delší než předloktí. Design bývá černěný či pochromovaný. Rukojeť mívá kruhový či osmiúhelníkový profil. Během historie se bojové vidlice Sai vyvinuli do mnoha podob a tvarů.

Jednotlivé části Sai mají následující pojmenování: Saki (špička); Monouchi (tělo) – dlouhý bodec; Moto (centrum) – kříž mezi tělem a rukojetí; Yoku (křídlo) – postranní bodce; Tsume (špička křídla); Tsuka (rukojeť); Tsuka-Gashira (hlavice).
Vidlice Sai se často používají jako párová zbraň k vykrývání útoku, úderu, bodání, ale též hákování i odzbrojení. Pokud útočník (např. samuraj) útočí svou katanou, je možné pomocí sai úder vykrýt, meč zachytit a úderem druhou rukou a druhou vidlicí čepel meče zlomit.

Vidlice Sai je možné také vrhnout na protivníka. Často při útoku bylo možné jednu po útočníkovi hodit a poté vytáhnout další jednu či dvě skryté a dále bojovat se dvěma.  
Vidlice Sai nejsou jen kusem historie, jsou také nádherný dekorativné prvek do každého interiéru. Skřížené Sai na zdi působí svou nevšedností a duchem starého Japonska na každého Evropana...

Druh
Hmotnost 700 g (1 kus)
Délka 46 cm
Materiál nerezová ocel, kožená omotávka

Bojové vidlice SAI, Okinawa - video, RECENZE!


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.